MVDr. Dominika Švehlová
Pro zdraví a pohodu koní

Kde se konají mé semináře?

Na této stránce najdete mé semináře, přednášky nebo workshopy, kterých se můžete zúčastnit, včetně tématu a podmínek účasti.

28. 11. 2020 Rychnov na Moravě: Koně a jejich paraziti

Pořadatel: MVDr. Dominika Švehlová a Stáj 2M

Z DŮVODŮ COVID ZRUŠENO - PŘELOŽENO NA JARO

Další informace, přesný program a přihlášení: https://www.facebook.com/events/608526019777457/

Místo konání: Rychnov na Moravě 177

Program a témata:
Pečovat o koně znamená chránit je před nemocemi. Vážné ohrožení jejich zdraví i dnes představují nejrůznější parazité.

Na tomto jednodenním semináři se proto seznámíte se základy "koňské" parazitologie: představíme si vnitřní i vnější parazity, kteří sužují koně v našich klimatických podmínkách, ujasníme si, jak se koně mohou nakazit, jak se zamoření parazity projeví a jak ho správně diagnostikovat. Sestavíme si vlastní antiparazitární programy a prozradíme si, že boj proti parazitům zdaleka není jen v odčervování, mnohem účinnější je řešit životní prostředí koně. A to samozřejmě s ohledem na volně žijící živočichy.

Na semináři si budeme prakticky provádět základní parazitologické vyšetření koňského trusu tak, abyste ho mohli kdykoli zopakovat doma v "laických" podmínkách. Z tohoto důvodu si můžete s sebou vzít vzorek trusu svých koní, který byste si rádi vyšetřili.

Seminář začíná 9:00 hodin teorií, polední přestávka bude 12:00-13:00, na ni naváže praktická část a předpokládaný konec bude v 17:00.

24. 10. 2020 Rychnov na Moravě: Zdravá kopyta, aby zůstala zdravá

Pořadatel: MVDr. Dominika Švehlová a Stáj 2M

Z DŮVODŮ COVID ZRUŠENO - ODLOŽENO NA JARO

Další informace, přesný program a přihlášení: https://www.facebook.com/events/588128045423056/

Místo konání: Rychnov na Moravě 177

Program a témata:
V návaznosti na semináře, které se konaly začátkem roku 2020 (veterinární minimum a fyzioterapie koní) pořádáme jednodenní seminář se zaměřením na zdraví koňských kopyt.

Seznámíme se se stavbou a funkcí koňských kopyt, vysvětlíme si, co to je "zdravé kopyto", "funkční kopyto" a "deformované kopyto" a jak tyto stavy poznat při pohledu zvenčí i podle rentgenologických snímků. Uvedeme si do souvislosti tvar a funkci kopyt a zbytek těla: jak kopyta ovlivňují postoj končetin, držení těla, pohyb, ale třeba i symetrii chrupu.

Vysvětlíme si základní principy podkování a seznámíme se s různými filozofiemi bosého trimu. V neposlední řadě si připomeneme, jak je zdraví kopyt ovlivněno prostředím, ve kterém koně žijí, dáme si různé tipy na to, jak zařídit, aby kopyta zůstala zdravá a koně nosila k jeho i naší spokojenosti.

Seminář bude prokládán celou řadou fotografií, videí, příklady úpravy kopyt. Na koních si pak názorně ukážeme, jak vlastně takový snímek pořídit, aby bylo možné podle něho kopyto případně upravit - nebo někoho pořádat na dálku o radu.

Seminář začíná 9:00 hodin teorií, polední přestávka bude 12:00-13:00, na ni naváže praktická část a předpokládaný konec bude v 17:00.
0
 .