MVDr. Dominika Švehlová
Pro zdraví a pohodu koní

Kde se konají mé semináře?

Na této stránce najdete mé semináře, přednášky nebo workshopy, kterých se můžete zúčastnit, včetně tématu a podmínek účasti.

4. 10. 2020 Toulcův dvůr, Praha: Zdravá kopyta, aby zůstala zdravá

Pořadatel: Sdružení SRAZ - Toulcův dvůr


Další informace a přihlášení: https://www.facebook.com/events/154340145683614/

Místo konání: Toulcův dvůr, Praha

Program a témata:
Na tomto jednodenním semináři se seznámíme stručně se stavbou a funkcí koňských kopyt, vysvětlíme si, co to je "zdravé kopyto", "funkční kopyto" a "deformované kopyto" a jak tyto stavy poznat při pohledu zvenčí i podle rentgenologických snímků. Protože kůň na kopytech stojí skoro celý svůj život, je třeba znát souvislosti mezi tvarem a funkcí kopyt a zbytkem těla: jak kopyta ovlivňují postoj končetin, držení těla, pohyb, ale třeba i symetrii chrupu.

Vysvětlíme si základní principy podkování a seznámíme se s různými filozofiemi bosého trimu. V neposlední řadě si připomeneme, jak je zdraví kopyt ovlivněno prostředím, ve kterém koně žijí, dáme si různé tipy na to, jak zařídit, aby kopyta zůstala zdravá a koně nosila k jeho i naší spokojenosti.

Seminář bude prokládán celou řadou fotografií, videí, příklady úpravy kopyt. Na koních si pak názorně ukážeme, jak vlastně takový snímek pořídit, aby bylo možné podle něho kopyto případně upravit - nebo někoho pořádat na dálku o radu.

Seminář začíná v 9:30 hodin prezencí, od 10:00 hodin navazuje přednáška, seminář končí mezi 17 - 18. hodinou.

7. 11. 2020 Toulcův dvůr, Praha: Fyzioterapie - cvičení s koňmi

Pořadatel: Sdružení SRAZ - Toulcův dvůr


Další informace a přihlášení: https://www.facebook.com/events/3118000198314395/?active_tab=about

Místo konání: Toulcův dvůr, Praha

Program a témata:
Tento jednodenní kurz částečně navazuje na již proběhlý teoretický seminář Biomechanika pohybu koní. Jeho absolvování však není podmínkou účasti na tomto jednodenním kurzu. Budeme se na něm věnovat některým cvikům, pomoci kterých mohou i laici zlepšit pohyblivost, sílu, výkonnost a zdraví svých koní.

V teoretické části si ujasníme, jaké cviky budeme provádět - mobilizaci kloubů, protahování, posilování, zlepšování rovnováhy a propriocepce. Řekneme si, na co si při nich dávat pozor, jak je provést co nejsprávněji, aby splnily svůj účel. Co se bude dát, vyzkoušíte si i na sobě :-)

Vysvětlíme si také stručná pravidla, jak cviky poskládat, jak často a kdy je cvičit, jak stupňovat jejich náročnost. A samozřejmě - hodně času budeme věnovat přímo cvičení s koňmi - bude se jednat o praktické ukázky. Co nám nepůjde, nebo co nezvládneme z různých důvodů procvičit prakticky, můžeme si ukázat na videu.

Protože budeme během semináře i venku, určitě si s sebou vezměte pracovní oblečení dle počasí.

Seminář začíná v 9:30 hodin prezencí, od 10:00 hodin navazuje přednáška, seminář končí mezi 17 - 18 hodinou.

0

 .